Urządzanie wnętrz

Co wyróżnia lodówki wolnostojące?

W wielu domach spotkać możemy lodówki wolnostojące. To tak naprawdę podstawowe wyposażenie tego pomieszczenia. Przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach sprawia, że jest ono dłużej świeże i smaczne. Czy lepiej jednak postawić na lodówkę wolnostojącą, czy może zabudowaną? Przeczytaj artykuł, alby znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Lodówki wolnostojące czy zabudowane?

Lodówki wolnostojące to urządzenia, które cieszą się niemałą popularnością. Zaraz po przekroczeniu progu kuchni zapewne jesteśmy w stanie zlokalizować, gdzie stoi lodówka. Niezależnie, czy jest to model mniejszy, czy taki, który ma odpowiadać potrzebom całej rodziny – wciąż mówimy tutaj o dużych gabarytach. Dlatego niektórzy próbują sprawić, by urządzenie to było jak najmniej widoczne, a rozwiązaniem w tej sytuacji jest po prostu zabudowa.

Ta, gdy zostanie wykonana przez stolarza, pozwala sprytnie ukryć obecność lodówki. Znajdziemy ją za frontem meblowym, który często wykorzystywany jest także przy wszelkiego rodzaju szafkach czy nawet spiżarkach. Czy jednak ukrywanie lodówki z zamrażalnikiem jest konieczne? Oczywiście, że nie! Aktualnie na rynku dostępne są urządzenia o ciekawym designie, dzięki czemu same stają się doskonałą ozdobą wnętrza!

Wolnostojąca lodówka z zamrażalnikiem na dole – czy warto?

Jeżeli chodzi o lodówki z zamrażalnikiem, to w dzisiejszych czasach niekoniecznie musi on znajdować się na dole urządzenia lub u góry. To rozwiązanie rzeczywiście cieszy się dużą popularnością, jednak nie zawsze się sprawdza, jeśli mowa o bardzo dużych lodówkach.

Na przykład w przypadku wariantów Side by Side od marki Samsung po jednej stronie możemy mrozić produkty, a po drugiej przechowywać je w temperaturze, jaka zalecana jest w przypadku lodówek, czyli około 3°C. Marka Samsung chwali się również obecnością Twin Cooling Plus™, czyli możliwości optymalizacji temperatury (zarówno w lodówce, jak i zamrażarce), a także wilgotności (w chłodziarce). Odpowiedzialne są za to niezależne strefy chłodzące. 

Lodówka wolnostojąca Samsung

Czy wiesz, że najczęściej kupowane lodówki w Polsce to te od Samsung*? Marka cieszy się niemałą popularnością. W ofercie dostępne są przeróżne modele urządzeń, zarówno te przeznaczone do zabudowy, jak i wspomniane już warianty wolnostojące. Same lodówki dzielą się na różne kategorie. Możemy na przykład wybrać warianty Side by Side, czyli dwudrzwiowe. Te wyróżnia zaskakująca pojemność czy też w wielu przypadkach – wbudowana w drzwi kostkarka.

Szeroka oferta lodówek sprawia, że każdy użytkownik może znaleźć urządzenie, które będzie dla niego odpowiednie. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład możliwość połączenia lodówki z telefonem za pomocą aplikacji SmartThings**. Na przykład w wybranych modelach urządzeń wbudowana została kamera, a my zyskujemy możliwość podglądu na ekranie smartfona tego, co znajduje się w komorach. 

 

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju. 

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

 

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. ala says:

    Nie znałam takiego pojęcia jak lodówka wolnostojąca 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *