Inspiracje

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami?

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami. 5 pomysłów

Ubrania, których nie nosisz od lat, zabawki, którymi Twoje dziecko już się nie bawi, nietrafione prezenty – to tylko kilka przykładów rzeczy, które być może zalegają w Twoim domu i niepotrzebnie zajmują tylko miejsce. Nawet jeśli Ty ich już nie potrzebujesz, mogą przydać się komuś innemu. Nie wyrzucaj ich. Niepotrzebnym rzeczom daj drugie życie. Jak to zrobić? Gdzie i jak możesz je oddać? Na co zwrócić uwagę, by nowy właściciel mógł się nimi cieszyć? 

Zanim oddasz lub sprzedasz niepotrzebne rzeczy, sprawdź ich stan

Oddaj te rzeczy, które nadają się jeszcze do użytku. Nikogo nie ucieszą zepsute zabawki lub stare, niemodne, czy co gorsza podarte ubrania. Pamiętaj również o tym, by przed oddaniem czy sprzedażą je wyprać lub nieco odświeżyć. 

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami

Możesz je sprzedać albo oddać za darmo lub za symboliczną złotówkę. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Oto, co możesz zrobić z niepotrzebnymi rzeczami. 

Sprzedaj lub podaruj 

Jeżeli przedmioty wciąż są użyteczne, ale po prostu nie są Ci już potrzebne, rozważ ich sprzedaż na popularnych platformach internetowych takich jak Allegro, olx.pl lub Facebook Marketplace. Możesz także podarować je lokalnej organizacji charytatywnej lub komuś, kto ich potrzebuje. Pamiętaj o tym, by jak najdokładniej je opisać i dodać zdjęcia, które prezentują faktyczny stan tych rzeczy. 

Użyj ich do recyklingu

Jeżeli masz przedmioty, które nie nadają się do sprzedaży lub są uszkodzone, rozważ ich przekazanie do odpowiednich punktów zbiórki. Możesz oddać je do lokalnego centrum recyklingu lub do kontenera na elektrośmieci.

Zamień w coś innego

Jeżeli masz kreatywną duszę, możesz przekształcić niepotrzebne rzeczy w coś zupełnie innego. Na przykład, stare koszulki mogą posłużyć jako materiał do szycia lub jako wyściółka dla zwierząt.

Zorganizuj wymianę

Zorganizuj wymianę przedmiotów z rodziną, przyjaciółmi lub z sąsiadami. Możesz ustalić termin spotkania, na którym każdy przynosi niepotrzebne rzeczy i wymienia je na coś innego, co bardziej mu się przyda.

Zgłoś się do lokalnych organizacji

Skontaktuj się z lokalnymi organizacjami charytatywnymi, które mogą przyjąć niepotrzebne przedmioty. Mogą one korzystać z nich w swojej działalności lub sprzedawać, aby zdobyć fundusze na cele dobroczynne. Popularne są dziś np. aukcje charytatywne na chore dzieci. Z kolei za małe ubrania możesz wrzucać do kontenerów PCK.

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami – podsumowanie

Dobrze jest od czasu do czasu zrobić przegląd i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Jeśli zajmiesz się tym jeszcze przed świątecznymi porządkami, w tym roku będą one o wiele łatwiejsze, ponieważ będziesz mieć więcej miejsca. Przy okazji takiego przeglądu warto pomyśleć również o ubezpieczeniu mieszkania lub domu (tutaj więcej o ubezpieczeniu)

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. aneczka says:

    ja to wrzucam wszystko na strych i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *