Inspiracje

3 argumenty, które ostatecznie Cię przekonają, że kinkiety to oświetlenie wiecznie modne

Kinkiety od wieków pojawiają się w domowych wnętrzach, pełniąc w nich zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Czy w nowoczesnych aranżacjach wciąż jest miejsce na tradycyjne lampy ścienne kinkiety, czy najwyższy czas pożegnać się z oświetleniem ściennym? Sprawdźmy…

W czasach, gdy świat wnętrzarskiego designu zdominowany jest przez minimalizm i nowoczesne technologie, można zastanawiać się, czy kinkiety nadal mają rację bytu. Patrząc na rozbudowany asortyment sklepów z nowoczesnymi lampami, wygląda na to, że oświetlenie ścienne ma się naprawdę świetnie. Cały czas utrzymuje swoją popularność i nie traci na znaczeniu w aranżacji stylowych wnętrz. Istnieje szereg powodów, dla których designerzy i konsumenci stawiają właśnie na lampy na ścianę.

Po pierwsze, kinkiety są niezwykle wszechstronne i funkcjonalne. Mogą być montowane we wszystkich pomieszczeniach w domu. Skutecznie rozganiają mrok w salonach, sypialniach, korytarzach, a nawet w łazienkach. W małych wnętrzach mogą pełnić funkcję głównego źródła światła, a w większych służyć jako oświetlenie dodatkowe, tworząc przytulną atmosferę i zdobiąc przestrzeń. Kinkiety są dzisiaj dostępne w różnorodnych stylach, kolorach i rozmiarach, co pozwala dopasować lampy ścienne do każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy preferujemy nowoczesny minimalizm, klasyczną elegancję, czy rustykalny klimat wiejskiego domku.

Po drugie, kinkiety nierzadko przypominają (nie takie) małe dzieła sztuki. Niekonwencjonalny, unikatowy, dopracowany w każdym detalu design niektórych modeli sprawia, że stanowią one obiekt pożądania osób oczekujących od lamp artystycznej wartości. Dekoracyjne kinkiety pozwalają zindywidualizować przestrzeń, podkreślić wyjątkowy charakter pomieszczenia i wzbogacić aranżację o bezcenną ozdobę. Zachwycają po zmroku i w ciągu dnia. Mogą zdobić ścianę na równi z obrazami czy lustrami w efektownych ramach.

Po trzecie, nie można zapominać o proekologicznej wartości nowoczesnych kinkietów LED. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, kinkiety stają się atrakcyjnym rozwiązaniem oświetleniowym, szczególnie gdy są wyposażone w energooszczędne źródła światła LED, wymienne lub zintegrowane z oprawą. LEDowe oświetlenie ścienne emituje wyrazisty, przyjazny dla oczu blask, jest długowieczne i wytrzymałe, nie nagrzewa się i co najważniejsze – pozwala skutecznie zmniejszyć zużycie energii i obniżyć ślad węglowy. W segmencie kinkietów LED można dzisiaj znaleźć sporo designerskich modeli, dających światło o idealnie dopasowanej do potrzeb intensywności i barwie.

Podsumowanie

Kinkiety były, są i będą modne. Rychłe odejście do lamusa na pewno im nie grozi, więc możemy śmiało zapraszać oświetlenie ścienne do stylowych, ponadczasowych i funkcjonalnych wnętrz. To lampy niezwykle wszechstronne, atrakcyjne wizualnie oraz – w przypadku kinkietów LED – także proekologiczne. Każdej aranżacji mogą dodać unikatowego charakteru, przytulności i uroku. Szeroki wybór ułatwia dopasowanie oświetlenia ściennego do urządzanego pomieszczenia.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. drake says:

    kinkiety dodają takie elegancji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *